מצבות קיר

מצבות קיר

מה הייחוד של מצבות קיר?

כל מי שיצא לו לבקר לאחרונה בבתי העלמין בערים המרכזיות בישראל יודע לומר: הם מלאים עד אפס מקום. ככל שעוברות השנים אומנים מוקצים עוד ועוד שטחים לבתי העלמין, אך בפועל, הצפיפות גדולה מאוד. היום חלקת קבר יכולה לעלות הרבה מאוד כסף, וכל אלה הובילה לכך שקבורה בקיר, העונה גם לשם קבורת סנהדרין, הולכת ותופסת תאוצה. לכן, אם גם אתם נפרדתם לפני זמן קצר מאדם שהיה יקר ללבכם, טבעי שתחשבו על האפשרות של מצבות קיר. מצבות קיר לא במקרה זוכות להתעניינות רבה בשנים האחרונות, שכן הן עונות על בעיית הצפיפות. השם השני, קבורת סנהדרין, מקורו בכך שכנראה בתקופת הסנהדרין זו הייתה צורת הקבורה המקובלת ביותר.

האם אפשר לעצב מצבות קיר?

למרות שאנשים רבים מבינים את הצורך בקבורת קיר ובמצבות שמתאימות לקברה כזאת, לא כל האנשים מסכימים לכך. לא כולם רואים זאת בעין יפה יש לכך כמה סיבות מגוונות. ראשית, יש אנשים שהמחשבה על כך שהם לא יוכלו להתכופף אל הקבר של יקירם מטרידה אותם, ושנית, יש אנשים שלא בטוחים לגבי שאלת העיצוב. האם מדובר על מצבות שבאמת אפשר לעצב, ממש כפי המצבות הרגילות של השדה? חשוב שתבינו, אם גם אתם מוטרדים מהשאלות האלה, שהתשובה היא כן. כלומר, היום מצבות קיר ניתן בהחלט לעצב בדיוק בהתאם לרצונה של המשפחה. משמעות הדברים היא שכן תוכלו להפוך גם מצבות כאלה לאישיות, מכובדות ומתאימות הן לכם כמשפחה והן לנפטר מבחינת האופי והאישיות.

כיצד מעצבים מצבות קיר?מצבות קיר

חשוב להבין שכאשר מדברים על עיצוב של מצבות קיר למעשה מדברים על עיצוב שדורש ידע והשקעה. זה מתחיל בכך שצריך לבחור את האבן , אם כי ניתן לראות שגם כאן, כמו במקרה של מצבות השפה, האבן היא לרוב שיש. בנוסף, כאשר מדברים על עיצוב של מצבות קיר צריך כמובן גם לשים לב לעיצוב המצבה, לכיתוב שלה ואפילו לשאלה האם רוצים לשלב עליה את דיוקנו של הנפטר או לא. עיצוב של מצבות קיר דורש גם בחירה מבחינת תוכן הכיתוב. אומנם זה נכון שהשטח שעל פניו אנחנו יכולים לכתוב הרבה יותר מצומצם לעומת מצבות אחרות, אך בהחלט ניתן לכתוב לא מעט. ברוב המקרים אנחנו נראה שמצבות כאלה כוללות את שמו הפרטי של הנפטר כולל שם המשפחה, תאריך הלידה ותאריך הפטירה. בנוסף, לא אחת קורה שהמשפחה גם בוחרת להוסיף עוד פסוק מהתנ"ך או משפט שמתאר את אופיו של הנפטר. לכן, אם חששתם לרגע שלא תוכלו להפוך את המצבה הזאת לאישית, חשוב שתבינו זה לא המצב, שכן גם במקרה של מצבות קיר יש כמובן נגיעה אישית.

איזה יתרונות יש למצבות קיר?

הדילמה בין מצבות קיר ובין מצבות שדה מוכרת לרבים מאתנו. לכן אפשר להבין אתכם אם גם אתם מבולבלים, שכן בפועל לא קל לקבל החלטה חשובה כל כך. אם ננסה לרדת לעומק הפרטים, אנחנו נראה יש כמה סיבות שבגללן מצבות קיר יכולות להוות בחירה טובה, כאשר בראש ובראשונה זו ההתחשבות באחרים ובמקום המועט שעוד נותר בבתי העלמין. שנית, מצבות קיר עולות הרבה פחות לעומת כל סוג אחר של מצבה. לכן, אם גם אתם בגישה שאתם רוצים ליצור מצבה יפה וכמה שיותר מכובדת אך לשמור על גבולות התקציב שלכם, אין ספק שהאפשרות של מצבת קיר יכולה, וצריכה, לבוא בחשבון.

כיצד לבחור את הכיתוב על מצבות קיר?

ממש כפי שקורה לגבי הכיתוב של מצבות השדה, גם כאשר אנחנו מדברים על מצבות קיר אנחנו רואים שזה לא פשוט. צריך לקבל מספר החלטות משמעותיות ביותר שישפיעו על התוצאה הסופית, כמו למשל, האם אתם מעדיפים שהאותיות תהיינה מודבקות על אבן השיש או שאתם רוצים מעדיפים שהן תהיינה חרוטות. בנוסף, האם יש גופן שאתם מעדיפים והאם אתם רוצים שהכיתוב יהיה כמה שיותר גדול? אין תשובה אחת נכונה לכל השאלות האלה, כי זה תלוי, בסופו של דבר, בהעדפה שלכם – המשפחה. אם אין לכם מושג מאיפה להתחיל לקבל את כל ההחלטות החשובות האלה, כדאי שתראו תמונות של מצבות קיר אחרות. כך תוכלו להבין מה יכול להתאים לכם יותר והאם יש סגנון מסוים של מצבות שאתם יכולים לאהוב יותר לעומת מצבות אחרות.

האם אפשר לנקות מצבות קיר?

זו עוד שאלה משמעותית ביותר והאמת היא, שחשוב לתת על העניין הזה את הדעת. כאשר מדברים על מצבות קיר יש לקחת בחשבון שגם הניקיון הוא עניין משמעותי. אומנם יש כאן פחות שטח שצריך לנקות, בניגוד למצבות השדה, אך גם במקרה הזה הניקיון חשוב. במקרים שבהם לא מנקים את המצבה בכלל, ובמקרים שבהם לא בוחרים מראש במצבה איכותית, התוצאה לא תחזיק מעמד בצורה יפה. מהר מכפי שאתם חושבים מצבות כאלה עלולות להתלכלך ואף להתמלא בעובש או בכתמים אחרים שיהיה קשה להסיר. לעומת זאת, אם תקפידו לנקות את המצבה על בסיס קבוע, תוכלו לשמור עליה במצב תקין לאורך הרבה יותר שנים. בנוסף, כמובן שממש כפי שקורה לגבי כל סוג אחר של מצבה, גם כאשר אנחנו מדברים על מצבות קיר יש טעם להשקיע באיכות. מצבות שעשויות מאבנים שאינן מספיק איכותיות אלה מצבות שלא באמת מחזיקות מעמד. הן לא נראות טוב והשנים פוגעות בהן. לעומת זאת, כאשר מראש אתם בוחרים את המצבות הכי איכותיות שיש, התוצאה נראית מכובדת גם עם חלוף השנים.

מהי החשיבות של בחירת חברה מובילה לבניית מצבות קיר?מצבת קיר

בין אם ברור לכם שאתם מעוניינים במצבת קיר ובין אם אתם עדיין בדילמה, יש לבדוק באיזה אנשי מקצוע אתם עומדים לבחור. ניתן לראות שכפי שקורה היום בתחומים אחרים, גם במקרה של בניית מצבות, התחזוקה שלהן והשיפוץ שלהן, לא כל חברה תיתן לכם את הטוב ביותר. לכן נשאלת השאלה: כיצד באמת בוחרים קבלן מצבות מוביל? האם כל איש מקצוע מהתחום הזה יוכל לעשות עבודה שתיראה טוב לא רק מחר, אלא גם בעוד עשרים שנה? חשוב מאוד לרדת לעומק הפרטים ובעיקר, לראות מצבות שנבנו על ידי אותו קבלן מצבות בעבר. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים בחירה נכונה. אין מקום להתפשר בנושא הזה, כי כאמור, המצבה היא המזכרת שתישאר מאותו אדם אהוב שהלך לעולמו.

מדוע מומלץ לבחור בחברת אסף א.א. מצבות?

מחפשים את אנשי המקצוע הנכונים לבניית מצבות קיר? אתם רוצים לדעת כבר מהרגע הראשון שאנשי המקצוע שבהם אתם בוחרים מגיעים עם ניסיון וסבלנות ללקוח? רוצים להיות בטוחים שיקשיבו לכם ויהיו מספיק רגישים למצב שבו אתם נתונים? אם כך, אין ספק שהגעתם בדיוק למקום הנכון. אסף א.א. מצבות זו בחירה טובה לכל סוג של מצבה שאתם צריכים לבנות. זה לא משנה מי הוא אותו נפטר שכל כך אהבתם וזה גם לא חשוב אם הגעתם עם רעיון מראש לגבי המצבה שבה אתם מעוניינים. כאן יעזרו לכם וליוו אתכם לכל אורך הדרך, עד לגילוי המצבה, והכול באדיבות ומקצועיות חסרת פשרות. התקשרו למספר: 073-374-5262 ותראו שלא תצטערו על כך בהמשך הדרך.