מצבות מיוחדות

מצבות מיוחדות

מה הן מצבות מיוחדות?

אחרי חיים ארוכים ביחד, עם ההורים, עם הבעל או עם האישה, הפרידה הסופית תמיד עצובה. אומנם יש הרבה מקרים שבהם העניין לכאורה צפוי מראש ואפשר היה כבר לדמיין כמה חודשים לאן נושבת הרוח, אך ברגע האמת זה לא עוזר. ברגע האמת, כאשר מגיעה הידיעה הרע מכולן, זה מפתיע. זה תופס אותנו לא מוכנים וזה מציף אותנו ברגשות. יחד עם זאת, בדיוק במצב הזה אנחנו גם נדרשים להיות פרקטיים, והכול בהתאם לקרבה שלנו אל הנפטר. למשל, כאשר אחד מההורים הולך לעולמו, ואפילו אם זה בשיבה טובה, עלינו לדאוג לשני אך גם להתמודד עם סידורי ההלוויה עצמם. יתרה מכך, עלינו גם לחשוב על המצבה שנרצה להכין להורה האהוב שכבר לא אתנו, וכאן מדובר על עולם ומלואו. לכן, אם באמת הייתם סבורים שגם היום אותן מצבות פשוטות ורגילות שנהוג היה לראות בבתי העלמין לפני עשרות שנים הן האפשרות היחידה, דעו שזה לא מדויק. היום יש מגוון אדיר של מצבות מיוחדות שביניהן תוכלו לבחור. לכן, אם חשוב לכם לבחור מצבה ייחודית, אחרת ושונה להורה שנפטר או לכל אדם אהוב אחר שהלך לעולמו, חשוב שתדעו שהכול אפשרי.

מדוע מומלץ להזמין מצבות מיוחדות בהתאמה אישית?

בעידן שבו אנחנו חיים, כאשר מדברים על מצבות מיוחדות מדברים על תחום אינסופי. זה אומר שתוכלו לבחור כל פרט לגבי המצבה. למשל, האם אתם רוצים שזו תהיה מצבה גדולה במיוחד או לא? והאם אתם רוצים שיהיה למצבה נושא ספציפי שמתקשר עם אותו אדם יקר שנפטר? למשל, אם מדובר על אדם שאהב לעסוק בספורט מסוים, ניתן יהיה לשלב משהו מאותו ענף ספורט בעיצוב המצבה. לעומת זאת, אם מדובר על אדם שהיה רופא או טייס, הרי שגם את האלמנטים האלה אפשר יהיה לשלב היום במצבה. לכן בהחלט ניתן לומר שכאשר מדברים על מצבות מיוחדות מדברים על תחום אינסופי שהכול בו אפשרי. במקרה של מצבות שונות ומיוחדות יש לקחת בחשבון גם את החומרים שמהן הם עשויות. בתי העלמין בישראל אומנם מלאים באינספור מצבות שעשויות מאבן, אך אם תבדקו את הדברים לעומק, אתם תראו שיש גם מצבות מזכוכית. אין תשובה אחת נכונה לשאלה מה עדיף, שכן כחלק מהעניין, אתם בוחרים כל פרט ופרט במצבה.

מה כותבים על מצבות מיוחדות?מצבה מיוחדת

בבואנו לדבר על מצבות מיוחדות חשוב להבין שהייחוד של המצבה לא תמיד יבוא לידי ביטוי רק בעיצוב שלה. אומנם זה נכון שהעיצוב לרוב יהיה שונה ואחר, בולט וכזה שאי אפשר להתעלם ממנו, אך גם הכיתוב חשוב. יש אנשים שבוחרים את הדבר הפשוט והמקובל ביותר: לכתוב את שם הנפטר, את שם המשפחה שלו ואת התאריכים שבהם הוא נולד ונפטר. לעומת זאת, יש גם אנשים שיבחרו משהו אחר לגמרי מבחינת הכיתוב. למעשה, כאשר יורדים לעומק הפרטים מגלים שבמקרה של מצבות מיוחדות אפשר לשלב אינספור אפשרויות מבחינת הכיתוב. אתם יכולים, למשל, להוסיף משפט משיר שאתם אוהבים או שאתם יכולים לכתוב שיר שלם על המצבה. אתם יכולים לכתוב משפט שלדעתכם מתאר בצורה הטובה ביותר את הנפטר היקר שלכם או שאתם יכולים לכתוב משפט מהתנ"ך. הכול אפשרי, ואין ספק שחלק ממה שהופך מצבה לעוד יותר מיוחדת לעומת אחרות, זה הכיתוב. מה בחרו לכתוב האנשים שאהבו את אותו נפטר ואיך הם חושבים שראוי לזכור אותו. את כל זה ניתן להביע לא רק בעיצוב של מצבות מיוחדות, אלא גם בכיתוב שאנחנו בוחרים לשלב על המצבה.

מהי העלות של מצבות מיוחדות?

למרות שהפרידה מאותו אדם אהוב מעוררת הרבה מאוד רגשות, בסופו של דבר צריך גם להתייחס לעלויות. רוב האנשים, גם אם הם בוחרים באפשרות של מצבות מיוחדות, רוצים לשמור על גבולות של תקציב סביר. לכן ברור מדוע אתם מוטרדים מהשאלה כמה זה יכול לעלות, וחשוב שתבינו: השמיים הם הגבול. מצד אחד, תוכלו לבחור במצבה פשוטה ורגילה יחסית ולשלם עליה מחיר סביר. מצד שני, תוכלו גם לבחור במצבה הרבה יותר מיוחדת ושונה, כזו שכוללת אינספור אלמנטים שלא מוצאים בשום מקום אחר, ואז המחיר יהיה שונה. מה שבטוח זה שגם כאשר מדברים על עיצוב של מצבות מיוחדות, חשוב מאוד להבין מראש לאיזו הוצאה אתם נכנסים. מהם הגורמים שישפיעו על העלות? והאם יש דברים שתוכלו לבצע בהם שינויים קטנים כדי לשלם קצת פחות? אין ספק שהמצבה צריכה להתאים למשפחה לא רק מבחינת העיצוב שלה, אלא גם מבחינת המחיר. לכן חשוב להיות ערים לעניין הזה ולדבר על הדברים עם אנשי המקצוע שבהם אתם בוחרים.

למה חשוב לבחור חברה המתמחה במצבות מיוחדות?מצבות מיוחדות

אנשים רבים שנמצאים בנקודה שבה הם צריכים לעצב את המצבה לאדם היקר להם לא ממש יודעים מאיפה להתחיל. האמת היא, שהם לא יודעים בכלל איך נראות מצבות מיוחדות והם אפילו לא יודעים לומר איזה אלמנט יכול להפוך את המצבה לעוד יותר מיוחדת לעומת אחרות. אם זה נשמע לכם מוכר כדאי שתדעו שכבר במובן הזה אתם לא לבד. כלומר, יש אנשי מקצוע שחלק ממה שהם עושים, זה ללוות את הלקוח לכל אורך הדרך. אתם הרי מתמודדים בפעם הראשונה בחייכם עם עיצוב של מצבה, וזה לא בדיוק משהו פשוט. אתם בוודאי מגיעים למעמד הזה עם הרבה רגשות שמציפים אתכם ולכן חשוב שתתנו למומחים לעזור לכם. מי שעוסק בתחום של בניה ועיצוב של מצבות מיוחדות, יודע להקשיב ללקוח. הוא יושב איתו בסבלנות רבה, מראה לו שלל דוגמאות ומבין את הלך הרוח של האדם שנמצא מולו. בצורה כזאת, אותו איש מקצוע שבונה מצבות מזה שנים יוכל לעזור לכם לעצב את המצבה המושלמת. חשוב להשקיע בעניין הזה מחשבה, כי אחרי הכול, המצבה היא מה שנשאר מהאנשים היקרים לנו שהולכים לעולמם.

למה מומלץ להזמין מצבה מיוחדת מחברת אסף א.א. מצבות?

זה לא משנה באיזה יום האדם היקר לכם הלך לעולמו. זה גם לא באמת חשוב כיצד זה קרה ולמה. מה שבטוח זה שאתם צריכים לבנות עבורו מצבה, ובהחלט יכול להיות שהאפשרות של מצבות מיוחדות תעניין אתכם יותר. לכן נשאלת השאלה: איך תבחרו את אנשי המקצוע שיבנו את המצבה? אחרי הכול, העובדות בשטח מראשות שיש מצבות יפות מאחרות. בנוסף, ממש כפי שקורה בהרבה תחומים אחרים, אנחנו גם רואים שיש מצבות איכותיות יותר מאחרות. חשוב להבין שהייחוד והיופי של המצבה לא יכול לבוא על חשבון האיכות שלה. מצבה היא משהו שצריך לעמוד יציב ואיתן מול כל תנאי מזג האוויר המשתנים לכל אורך השנה ולאורך שנים רבות. לכן האיכות חשובה, לא פחות מהעיצוב. כל הנתונים האלה לא משאירים מקום לספק: אם אתם רוצים לעצב מצבות מיוחדות, עליכם לפנות אל חברת אסף א.א. מצבות. החברה הזאת קיימת כבר שנים ואנשי המקצוע שעובדים בה מבינים ללבכם, הלקוחות. לכן, אם תתקשרו למספר: 073-374-5262 תוכלו לקבל שירות אדיב לכל אורך הדרך. צרו קשר ובנו את המצבה הכי מכובדת ומרגשת שאפשר עבור האדם היקר לכם.