מצבות כפולות

מצבות כפולות

מה הן מצבות כפולות ולמי זה מתאים?

בחיי היומיום רוב האנשים לא באמת חושבים על כך שיום אחד הם לא יהיו כאן יותר. יחד עם זאת, עמוק בפנים כולנו מודעים לכך. אנחנו יודעים שאנחנו כאן רק לרגע וברור לנו שיום אחד, בלי שנקבל על כך כל הודעה מראש, זה יגמר. למרות הידיעה הברורה הזאת, הידיעה על כך שהאדם הקרוב לנו ביותר נפטר תמיד מפתיע, כואבת ולא פשוטה להתמודדות. המוות מעורר איתו לא מעט מחשבות ותחושות, אך הוא גם דורש מאתנו, דווקא ברגעים הכי פחות קלים, להיות פרקטיים וענייניים. למשל, עלינו לקבוע מה יהיו סידורי ההלוויה ואיך ייראו הדברים. בהמשך, אחרי כמה ימים שיעברו, נצטרך גם לתת את הדעת על המצבה, וכאן, חשוב להבין, שמדובר על עולם ומלואו. יש, למשל, אנשים שלא יוכלו בכלל חשוב על מצבות כפולות ואילו אחרים לא יוכלו לחשוב על שום אפשרות אחרת. לכן אין באמת תשובה אחת נכונה להשאלה האם מצבה כפולה היא אפשרות טובה ורלוונטית או לא. למשל, זה ברור שאם מדובר על אדם צעיר שעוד בכלל לא מצא זוגיות ולא התחתן, הרי שאז מצבה כפולה היא לא אפשרות ריאלית. לעומת זאת, מצבות כפולות הן בחירה טבעית של אנשים רבים שחיו את כל החיים שלהם ביחד, שכן ברור שגם אל העולם הבא הם ירצו להמשיך במשותף.

מהי המורכבות הרגשית הטמונה בהקמת מצבות כפולות?

למרות שאנשים רבים שהיו נשואים 50 שנה בוחרים את האופציה של מצבות כפולות, בפועל זה כולל גם לא פעם מורכבות רגשית. אין דרך אחרת לומר זאת, שכן כאשר אחד מבני הזוג נפטר, השני מלווה אותו בדרכו האחרונה, ורואה את חלקת הכבר שלו עצמו. לא מדובר על עניין של מה בכך ולכן יש גם אנשים שנרתעים מהעניין הזה. מצד שני, עבור אחרים המחשבה שהם יוכלו להיות קבורים על יד האדם היקר להם מכול הינה מחשבה נחמת ונעימה. כך או כך, בהחלט ניתן לומר שהאפשרות של מצבות כפולות היא אפשרות שמעוררת לא מעט רגשות והתלבטויות אצל רבים מאתנו.

האם העלות של מצבות כפולות שונה מהעלות של מצבות רגילות?מצבה כפולה

כולנו, כאשר אנחנו מבינים שאדם שהיה מאוד יקר ללבנו הלך לעולמו, לפני הכול בהלם. אחר כך מגיע העצב העמוק ולבסוף גם הגעגועים שאינם מרפים. מה שמשותף לכל המקרים הללו ולכל שלבי האבל, זה הרצון לכבד את אותו אדם אהוב שהלך לעולמו. יחד עם זאת, בין אם מדובר על הקמת מצבות כפולות ובין אם מדובר על מצבת יחיד, ברור שיש כאן גם מחיר כלכלי. לכן נשאלת השאלה: כמה באמת סביר לשלם? והאם, במידה ונבחר באפשרות כמו מצבות כפולות, זה אומר שנשלם פחות? כולנו היינו רוצים לדאוג למצבה כמה שיותר מכובדת עבור האדם היקר לנו, אך לא באמת היינו רוצים להיכנס בשל כך לחובות. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם צריכים לבחור עכשיו את המצבה הנכונה, כדאי לקחת בחשבון את האפשרות של מצבות כפולות. מצבות כפולות, מטבע הדברים, עולות כמעט תמיד פחות מאשר שתי מצבות נפרדות. לכן יש טעם להתייחס גם לנתון הזה, שכן כפי שקורה בכל תחום אחר בחיינו, גם במקרה של מצבות יש תקציב שעומד לרשותנו.

איך מעצבים מצבות כפולות?

אם האפשרות של מצבות כפולות נראית לכם מעניינת, טבעי שתשאלו את עצמכם: איך מעצבים מצבה כזו? ממש כפי שלא פשוט לעצב מצבת יחיד, כך קורה גם לגבי עיצוב של מצבות כפולות. משמעות הדברים היא שצריך לקחת בחשבון כמה וכמה פרטים. למשל, האם יש משהו מיוחד וספציפי שאיחד את בני הזוג? כלומר, האם לאורך החיים המשותפים שלהם היה להם תחביב כלשהו שהם חלקו? במידה וכן, ניתן יהיה לחשוב על שילוב של אותו תחביב בעיצוב המצבה. בנוסף, חשוב לדעת שבשנים האחרונות אפשר לראות עוד ועוד מצבות שכוללות גם את תמונות הנפטרים. אפשר לקחת בחשבון גם את האפשרות הזאת, שכן עבור רבים זו בחירה נעימה. בן הזוג שעדיין בחיים יודע שבכל פעם כשהוא יבוא לבקר בבית העלמין, הוא יוכל לראות תמונתו של בן הזוג שנפטר מתנוססת מעל המצבה. כאשר מדברים על מצבות כפולות יש לקחת בחשבון גם את החומרים שמהם עשויה המצבה. למשל, האם אתם רוצים לבחור אבן גרניט? או אולי אבן שיש? יש אפשרות גם לעצב מצבות כפולות מזכוכית ולכן יש טעם לבדוק מה יתאים לכם יותר.

מה לרוב אנשים כותבים על מצבות כפולות?

בסופו של דבר, ועם כל הכבוד לעיצוב המצבה, הרבה פעמים אנחנו רואים שהעניין הוא מה שכתוב עליה. בשאלה הזאת חשוב להבין שיש אפשרויות שונות ומגוונות. יש אנשים בוחרים לכתוב רק את השמות ואת תאריכי הלידה והפטירה. לעומת זאת, יש גם הרבה מאוד אנשים שבוחרים להוסיף עוד ועוד פרטים אחרים על המצבה. זה יכול להיות שיר, משפט שמעורר השראה או משפט שמתאר את בני הזוג בחייהם ובמותם. לא אחת אנחנו יכולים לראות מצבות כפולות שכתובים עליהם משפטים שונים מהתנ"ך כך שבהחלט ניתן לומר שאפשר לקחת את העניין לכל כיוון שנרצה. יש אנשים בוחרים לכתוב רק את שם המשפחה בצורה גדולה ומשותפת למצבה הכפולה, כך שהשמיים הם הגבול. מה שבטוח זה שחשוב מאוד לשים לב לפרט הזה. בסופו של דבר, כאשר אנחנו מתכננים ומעצבים מצבה, היא צריכה להיות מכובדת ויפה. זה צריך להיות מקום שבני המשפחה והקרובים האחרים יגיעו אליו לפחות פעם בשנה לאזכרה, ולכן רצוי שהמקום יהיה מושקע.

מדוע חשוב לבחור מצבה כפולה באיכות גבוהה?

מעבר לשאלה האם אתם מעדיפים מצבות כפולות או שתי מצבות יחיד ומעבר לכיתוב, צריך לשים לב לעוד נקודה משמעותית: האיכות. כאשר מתחילים לרדת לעומק הפרטים מגלים שיש אפשרות לבחור בין מצבות מאיכויות שונות. מצד אחד, זה ברור שאנשים לא רוצים לשלם הון עתק על מצבות, אך מצד שני, להתקין מצבה שלא תהיה איכותית זה לא בא בחשבון. העניין עם כל סוג של מצבה, כפולה או יחידה, הוא שהציפייה שלנו היא שהמצבה תחזיק מעמד לעשרות שנים. אנחנו רוצים שגם בעוד עשרים שנה, כשמישהו יגיע לבקר במקום, הוא יראה מצבה שנראית טוב ומתוחזקת כמו שצריך. מצד שני, כפי שקורה בכל תחום אחר, גם כאן אנחנו רואים שיש קשר פעמים רבות בין האיכות ובין המחיר. חשוב שתבינו: להתקין מצבות כפולות מאיכות ירודה זה לא באמת מומלץ. המצבה עומדת בבית העלמין לאורך כל ימות השנה ובכל תנאי מזג האוויר המשתנים לאורך העונה. זה אומר שהיא צריכה להיות מספיק עמידה מפני הגשם, השמש היוקדת ואפילו הלחות. זה לא במקרה שכאשר אתם עוברים בבתי העלמין, אתם רואים שחלק מהמצבות לא באמת מחזיקות מעמד. הן נראות רע ולפעמים אפילו גרוע. אומנם זה נכון שיש כאן גם העניין של תחזוקה לאורך השנים, וכל מצבה זקוקה לניקיון, אך בפועל, האיכות הראשונית היא הדבר החשוב ביותר. לכן, אם גם אתם חושבים היום על מצבות כפולות, חשוב מאוד לבדוק שהן תהיינה עשויות מאיכות טובה.

מהי החשיבות של ניקיון המצבה?מצבות כפולות

אי אפשר לדבר על מצבות כפולות ולא לדבר גם על התחזוקה של המצבות לאורך השנים. כאמור, יש לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על השאלה איך נראות המצבות עם הזמן שחולף. חשוב להבין שבין אם מדובר על מצבה כפולה ובין אם זו כל מצבה אחרת, יש טעם לנקות אותה, ויש דרכים שונות לעשות זאת. ראשית, צריך לנקות את המצבה על בסיס קבוע, ושנית, פעם בכמה שנים רצוי לעשות ניקיון יותר מעמיק. חשוב להבין שגם השאלה האם האותיות מודבקות או חרטות יכולה להשפיע על נראות המצבה עם חלוף השנים. יתרה מכך, במידה והמצבה מגיעה למצב שיש עליה עובש או פטרייה, הרי שניתן יהיה לפנות אל אנשי מקצוע מומחים ולהפקיד בידיהם את משימת הניקיון. ניקוי של מצבות והחידוש שלהן, כמו כל משימה אחרת, זה משהו שצריך לעשות בעזרת אנשי המקצוע הכי טובים שיש. זה לא משנה אם מדובר על מצבות כפולות או על כל מצבה אחרת, שכן יש צורך בידע ובניסיון כדי לנקות מצבות בצורה נכונה.

איך מחדשים מצבות כפולות?

אתם מתעניינים היום באפשרות של חידוש המצבה הכפולה של סבא וסבתא? תוהים מה ניתן לעשות בנידון והאם זה משהו שתוכלו לעשות בכוחות עצמכם? חשוב שתבינו שלרוב התשובה היא לא. יש צורך לחדש את המצבה אך ורק בידי אנשי המקצוע הנכונים, ולפני הכול, צריך לבדוק את מצבה הנוכחי של המצבה. למשל, האם צריך רק להדביק מחדש את האותיות כי חלק מהן נשברו או נהרסו? או שאולי צריך לעשות עבודה מעמיקה יותר? ומה מצב האבן שעל המצבה? האם יש אפשרות לתקן אותה או שצריך לחדש אותה בצורה רצינית יותר ולהחליף אותה באחרת? חשוב מאוד להיות ערים לכך שגם כאשר מדברים על חידוש של מצבות כפולות, האפשרויות שונות ומגוונות. לכן יש טעם לראות איך אתם עושים את הדברים, ואין ספק שלבחור את אנשי המקצוע הכי טובים שיש זו התחלה טובה. ברוב המקרים, כאשר פונים אל מי שעוסק לא רק בנייה של מצבות אלא גם בחידוש מצבות, התוצאה נראית יפה. פעמים רבות אנשים פונים לחדש מצבות כפולות לפני יום השנה או לפני אזכרה גדולה שרוצים לעשות לנפטרים. לכן, אם גם אתם נמצאים היום במצב הזה, קחו בחשבון שמדובר על שירות שזמין עבורכם תמיד. יש אפשרות לשפץ ולתקן גם מצבות שנראות רע, כך שטוב תעשו אם תפנו עוד היום אל מי שיוכל לעזור לכם במשימה המורכבת הזאת.

מדוע מומלץ להזמין מצבות כפולות מאסף א.א. מצבות?

קיבלתם את ההחלטה לבנות מצבות כפולות אחרי שאחד מההורים נפטר? או שאולי החלטתם שהגיע הזמן לתקן את המצבה הקיימת של אחד מקרובי המשפחה שלכם? כך או כך, יש טעם לבדוק שאתם מפקידים את המשימה בידי קבלן מצבות שיוכל להתמודד איתה על הצד הטוב ביותר. לכן כדאי שתכירו את אסף א.א. מצבות – המקום הנכון שבו ידאגו למצבה של היקרים לכם. זה לא משנה אם אתם יודעים לבד איך המצבה צריכה להיראות או שאתם רוצים לקבל רעיונות והמלצות. מה שבטוח זה שכאשר הדברים נמצאים באחריות של הטובים ביותר, התוצאה לא תאכזב. לפרטים נוספים התקשרו עוד היום למספר: 073-374-5262 ותראו שתקבלו שירות אדיב לכל אורך הדרך. בנוסף, הצעת המחיר שתקבלו כאן עבור המצבה הכפולה תהיה כזו שתוכלו לעמוד בה, כך שגם במובן הזה עם אסף א.א. מצבות אתם בידיים טובות.