חידוש מצבות

חידוש מצבות

מה כדאי לדעת על חידוש מצבות?

כולנו מכירים את הרגעים הקשים האלה בחיים שבהם אנחנו מקבלים הודעה על פטירתו של אדם קרוב. אומנם זה נכון שיש מקרים שבהם נוכל לקבל זאת יותר הבנה, שכן זו דרך החיים, אך יש גם מקרים שבהם המוות נראה לנו לא צודק, מוגזם, מוקדם ונוראי. כך או כך, בסופו של דבר עולנו נאלצים להשלים עם המצב ולקיים הלוויה כדת ובהתאם למה שמקובל. לאחר מכן אנחנו גם נדרשים לבחור את המצבה, שכן זה הדבר האחרון שעוד נותר מאותו אדם אהוב. על המצבה נוכל לכתוב מה שנבחר – פרטים אישיים של הנפטר, תאריכים ולפעמים גם נבחר לשלב בה עוד משהו אישי. כל ההשקעה הזאת במצבה מסבירה היטב מדוע, כאשר אנחנו מגיעים לבקר בבית העלמין ומגלים שהמצב של המצבה התדרדר, נרצה לעשות משהו בנידון. זה נשמע לכם מוכר? אתם רוצים לבצע חידוש למצבות של ההורים? או שאולי מדובר על חידוש למצבה של כל אדם אחר שהיה יקר לכם? כך או כך, כדאי שתדעו: היום חידוש מצבות זה משהו שבהחלט אפשר לבצע, ובהחלט לא כדאי לוותר על כך כשצריך.

מתי צריך להזמין שירותי חידוש מצבות מקצועיים?

אין ויכוח על כך שיש הרבה מקרים שבהם חידוש מצבות ניתן יהיה לבצע לבד. למשל, אם בסך הכול מדובר על מצבה מלוכלכת, הרבה פעמים ניקיון עצמאי ובאופן שוטף יוכל לעשות את העבודה. עם זאת, חשוב להבין שכאשר מדברים על חידוש של מצבות מדברים על מצבים קיצוניים יותר. אם תנסו לחשוב על כך לעומק, תגלו בעצמכם שהמצבה עומדת לאורך שנים בתנאי מזג אוויר שונים. היא חשופה ללחות, לגשם, לשמש היוקדת ולכל שינוי בטמפרטורה. לכן ברור מדוע, אם היא לא איכותית מלכתחילה ואם לא מתחזקים אותה כמו שצריך לאורך השנים, יהיה צורך לחדש אותה בצורה מקצועית. לכן, בהחלט ניתן לומר שבכל אותם מקרים שבהם לא מדובר על סתם עוד לכלוך פשוט, כדאי יהיה לפנות להזמנת שירותי חידוש מצבות מקצועיים. החדשות הטובות הן שיש היום לא מעט אנשי מקצוע מובילים שעובדים בתחום הזה ואל כל אחד מהם תוכלו לפנות לצורך קבלת הצעת מחיר ושירות. חידוש של מצבות זו בהחלט עבודה מקצועית ולכן, אם חשוב לכם להגיע לתוצאה טובה, כדאי יהיה להזמין רק אנשי מקצוע רציניים.

מהם הנזקים העיקריים שמובילים לצורך של חידוש מצבות?חידוש מצבה

בבואנו לנסות ולהבין מהם הגורמים שיובילו בדרך כלל לצורך בשירותי חידוש מצבות, אנחנו רואים שיכולות להיות לכך מספר סיבות שונות. למשל, סדקים שונים במצבה, תזוזה של אבנים או אפילו כתמים קשים שלא יורדים. לא אחת אנחנו רואים גם שמתפתח עובש על המצבה ויש מקרים שבהם מדובר על פטרייה של ממש. חשוב להבין שלמרות הרצון לנקות ולחדש את המצבה לבד, פעמים רבות, בגלל חוסר ידע, אנחנו עלולים להחמיר את המצב. חלק מהעניין בחידוש מצבות הוא להבין מה בדיוק הבעיה ולבחור את החומרים האיכותיים ביותר לשימוש לצורך תיקון המצב. יש צורך לבחור בחומרים שיתאימו לסוג המצבה, לחומרים שממנה היא עשויה ואפילו למבנה שלה. לכן ברור מדוע חידוש של מצבות זו לא עבודה של מה בכך וזו בהחלט משימה שצריך להשאיר לטובים ביותר בתחום. אסור לשכוח שלעיתים הבעיה היא שצריך גם לבצע איטום של סדקים שנוצרו לאורך השנים במצבה, וכמובן שלצורך כך צריך להשתמש בחומרי איטום מתאימים. בנוסף, יש מקרים שבהם יש צורך לבצע אפילו ליטוש לאבן, וזאת בעיקר כאשר מדברים על פגיעה בלתי הפיכה במצבה כולה. לא אחת אנחנו נראה שהמומחים בתחום עובדים בשלבים שונים, כאשר הם מורחים שתי שכבות של סילר ובהמשך הם משלבים גם שכבה אחת של ווקס, וזאת כדי להגן על המצבה אחרי החידוש שלה.

האם חידוש מצבות יכול לפתור בעיה בכיתוב?

חלק מהמקרים שבהם אנשים פונים להזמנת שירותי חידוש מצבות, אלה הם מקרים של נזקים שנגרמו למעשה לכיתוב המצבה. במקרים האלה נזקים יכולים להיות שונים ומגוונים, כמו לדוגמא: אותיות מטושטשות, אותיות שזזו עם השנים או במקרים מסוימים – אפילו אותיות שנפלו. חשוב לדעת שכדי להחליט מה צריך לעשות בנידון, יש לבדוק כל מקרה לגופו. למשל, אם האותיות זזו, צריך להגיע למקום ולברר למה זה קרה. אם המסכנה היא שהאבן מלכתחילה לא הייתה מספיק טובה או שהאותיות לא הודבקו בצורה נכונה, יכול מאוד להיות שכדאי יהיה להחליף את האבן עצמה. אומנם לא צריך להחליף את כל גוף המצבה, אך בהחלט החלפה של הלוח שעליו מופיע הכיתוב תוכל לעשות את העבודה. במקרים אחרים, לעומת זאת, המומחים שעובדים בחידוש של מצבות יוכלו להציע ללקוח צביעה מחדש של האותיות. יחד עם זאת, חשוב להבין שהאופציה הזאת יכולה להתאים בעיקר כאשר מדובר על מצבות שבהן האותיות חרוטות ולא מודבקות.

האם ניתן להזמין חידוש מצבות שכולל ניקוי?

עוד אפשרות שצריך לקחת בחשבון כאשר חושבים על חידוש מצבות, זו האפשרות היותר פשוטה של ניקוי מצבות. ראשית, הניסיון מוכיח שכאשר אנחנו מקפידים על ניקיון באופן שוטף, קל יותר לתחזק את המצבה לאורך השנים. מטבע הדברים ובגלל שהמצבות נמצאות בחוץ, הן חשופות לפגעים שונים ומגוונים. למשל, המצבה פשוט יכולה להתמלא בחול, לשלשת של ציפורים או כל דבר אחר. לכן ניקיון באופן שוטף שיתבצע על ידי בני המשפחה של הנפטר יוכל להבטיח שהמצבה לא תגיע למצב חמור בהקשר של הניקיון. מצב שני, אם נדמה לכם שלא מדובר על לכלוך שגרתי, בהחלט יכול להיות שכדאי להזמין שירותי חידוש מצבות. אנשים שעובדים בחידוש של מצבות יכולים להגיע למקום, לבחון את המצב ולענות לכם בכנות על השאלה האם ניתן לנקות לבד או לא. חשוב לזכור שאנשי מקצוע בתחום הזה לרוב מחזיקים לא רק בניסיון וידע, אלא גם בחומרי ניקוי איכותיים שמאפשרים להם לנקות ולחדש את המצבה.

הם ניתן להימנע מהצורך בשירותי חידוש מצבות?חידוש מצבות

לצערנו הרב התשובה היא כמעט תמיד לא. כפי שראינו, המצבות של כל האנשים היקרים לנו למעשה חשופות בכל ימות השנה, במשך עשרות שנים, לתנאי מזג אוויר שונים. יתרה מכך, אם מדובר על בית עלמין שעדיין פעיל, יכול בהחלט יכול שגם כל מה שקורה מסביב למצבה יפגע בה או ישפיע על מצבה. הדבר היחיד שכן יכול מנוע את הצורך בחידוש המצבה בעתיד, הוא לבחור מראש את הטוב ביותר. משמעות הדברים היא שצריך לרדת לעומק הפרטים ולהקפיד על כמה שיותר נתונים כדי להבטיח את האיכות המצבה מראש. למשל, מאיזה חומרים תהיה עשויה המצבה? והאם היא תיבנה על ידי מי שעוסק בתחום הזה כבר הרבה מאוד שנים? אפילו השאלה איפה תהיה ממוקמת המצבה בבית העלמין יכולה להשפיע על הצורך בחידוש שלה בעתיד. העניין הוא שיש מקומות שבהם החשיפה לשמש או לתנאי מזג אוויר אחרים קשה יותר. לכן בהחלט ניתן לומר שעל חלק מהנתונים אתם יכולים להשפיע אך על חלק לא. לכן, באופן כללי, ההמלצה היא כן להזמין שירותי חידוש מצבות אחרי כמה שנים, במיוחד אם חשוב לכם שהמקום ייראה יפה ומכובד.

איך לבחור חברה לחידוש המצבה?

זו שאלת המפתח, והתשובה לה אינה פשוטה. בין אם המצבה של יקיריכם נמצאת בחיפה, בקריות או בכל מקום אחר, אתם תראו שיש היום לא מעט מומחים שיוכלו להציע לכם שירותי חידוש מצבות. יחד עם זאת, האם כל אדם שאליו תפנו ומציע שירות כזה מגיע עם הניסיון הנדרש? והאם תוכלו לסמוך על כל אדם שיעשה את העבודה בצורה כמה שיותר מהירה וטובה? חשוב לא פחות להבטיח שאתם מזמינים שירותי חידוש מצבות באמת יחזיקו מעמד לשנים. כלומר, זה טוב ויפה להשקיע בחידוש המצבה, אך זה לא משהו שתרצו לחזור עליו שוב בשנה הבאה. לכן יש טעם לעצור ולבחון את הדברים לעומק. למשל, האם אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים עובדים בתחום הזה כבר עשרות שנים? והאם מדובר על חברה שכל הלקוחות האחרים שלה יצאו ממנה מרוצים? תוכלו לברר זאת בקלות רבה בימינו, שכן גם לכל מי שעוסק בתחום של חידוש מצבות יש אתר אינטרנט עם אינפורמציה מתאימה. בנוסף, יש הרבה מקרים שבהם השירות כן דרוש ללקוח בצורה מהירה. למשל, אם בקרוב מגיע יום השנה של הנפטר ואם מדובר על מספר שנים עגול, נהוג יהיה לעשות טקס משמעותי ורציני יותר. לכן, לקראת הטקס הרבה פעמים נרצה שהמקום יהיה יפה ומוכן. במקרים כאלה חשוב מאוד יהיה לפנות רק אל חברה שמציעה שירותי חידוש מצבות כמה שיותר מהר, שכן כך תוכלו להיות בטוחים שהכול יהיה מוכן בזמן.

מדוע מומלץ לבחור ב- אסף א.א. לחידוש מצבות?

אתם מחפשים שירותי חידוש מצבות? זקוקים לעזרה? רוצים להבין כמה זה באמת יכול לעלות במקרה שלכם, מה כולל השירות ומתי זה יכול להיות מוכן? אם כך, אין ספק שכדאי שתפנו אל הטובים ביותר באזור. בחברת אסף א.א. מצבות, שזמינה עבורכם תמיד במספר: 073-374-5262 תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. אנשי המקצוע כאן עושים עבודה נהדרת, מגיעים עם ניסיון רב שנים והתוצאה נראית נפלאה, אז למה שלא תתקשרו עוד היום להזמנת חידוש המצבה של אדם היקר לכם שנפטר?