בניית מצבות

בניית מצבות

מה באמת חשוב לדעת על בניית מצבות?

העיסוק במוות קשה מהעיסוק בחיים, אך ברגעים מסוימים זה קורה לכולנו. אנחנו מכירים הרבה אנשים וחלקם הולכים לעולמם מסיבות כאלה ואחרות. ככל שהקרבה שלנו אל המנוח יותר גדולה ומשמעותית, כך פטירתו תשפיע עלינו יותר וכך גם יתעורר אצלנו יותר הצורך והרצון ליצור עבורו מצבה יפה. העיסוק במוות דורש מאתנו לא מעט כוחות נפשיים לצד התארגנות לוגיסטית מהירה וחשובה. עלינו לסגור את על העניינים של סידורי ההלוויה, לדאוג לשבעה ולאחר מכן גם להקים מצבה. בין אם מדובר על אנשים שנוהגים לבקר בבתי העלמין השונים את יקיריהם ובין אם מדובר על אנשים שעבורם בית העלמין אינו משמעותי, הרי שמצבה זה לא משהו שאפשר לוותר עליו. במסגרת בניית מצבות אנחנו למעשה מנציחים את אותו אדם אהוב שהלך לעולמו ואנחנו דואגים לכך שהמקום ייראה מכובד. בעזרת הכיתוב על המצבה נוכל לספר ולתאר קווים לדמותו של האדם שהיה המנוח, וגם נוכל להיזכר בכך בכל פעם כשנגיע לבקר במקום. לכן ברור מדוע בניית מצבות זה לא עניין של מה בכך, וזה נכון בין אם אתם בצד של המשפחה האבלה ובין אם אתם בצד של בוני המצבות. זו עבודה מקצועית ורצינית כמו כל עבודה אחרת, וזו גם עבודה שדורשת רגישות ברמה הגבוהה ביותר שיש.

על מה חשוב להחליט לפני תחילת בניית המצבה?

אם אתם נדרשים היום לבנות מצבה לאדם אהוב שהלך לעולמו, טבעי שלא ממש תדעו מאיפה מתחילים. יש אומנם אנשים שכבר מהרגע שבו נפטר האדם הקרוב להם מתחילים לחשוב על עיצוב המצבה ולא זקוקים לעזרה, אך ברוב המקרים זה לא לכך. המצבה, עבור רבים מאתנו, היא המקום שאליו נלך בתאריכים מיוחדים כדי להתייחד עם זכרו של המנוח. לכן ברור מדוע המקום הזה צריך להיות ייחודי ושונה, מתאר את האדם שנפטר וגם עושה זאת בצורה כמה שיותר מכובדת. בין אם יש לכם רעיון למצבה הנכונה מבחינתכם ובין אם לא, כדאי שתדעו שהיום בניית מצבות זה לא משהו שצריך לעשות לבד. אנשי המקצוע שעובדים בתחום הזה יוכלו ללוות אתכם כבר מהרגע הראשון, אז מה פתאום שתוותרו על שירות שכזה? בבואנו לדבר על בניית מצבות צריך להבין שמדובר כאן על מספר שלבים שונים. למשל, האם יש לכם רעיון לעיצוב הנכון למצבה? והאם אתם יודעים מאיזה חומרים המצבה חייבת להיות עשויה? האם המקוריות חשובה לכם או שאולי אתם רוצים משהו סטנדרטי בלי יותר מידי שכלולים? ככל שתדעו לומר מראש בצורה טובה ומדויקת יותר מה אתם מחפשים, כך בניית המצבה תהיה מהירה יותר.

האם ניתן לבנות מצבה מחומרים שונים ומגוונים?בניית מצבות

אחד מהדברים הכי חשובים שיש שצריך לקחת בחשבון כאשר חושבים על בניית מצבות, זו השאלה מאיזה חומר תרצו את המצבה. למשל, האם אתם רוצים שזו תהיה מצבה משיש? או שאולי אתם מעדיפים מצבה שתהיה עשויה מכל חומר אחר? יש אפשרות להזמין בימינו גם מצבות שעשויות מחומרים שונים כמו זכוכית, כך שברור מדוע השמיים הם הגבול בתחום הזה. אחת מהדרכים הכי טובות שיש לקבל רעיונות לגבי עיצוב ובניה של מצבות, היא למעשה לראות מצבות קיימות. אומנם כל מצבה בסופו של דבר תיראה אחרת, אך להיעזר ברעיונות של אחרים זו בחירה טובה. כך תוכלו להבין בצורה טובה יותר איזה סגנון של מצבות לא יכול להתאים לכם בכלל ומה כן יכול לבוא בחשבון. בניית מצבות שכוללת שילוב של חומרים שונים ומגוונים זו יכולה להיות בחירה טובה, שכן בצורה כזאת המצבה תיראה מכובדת ומושקעת יותר.

מה כדאי לדעת על בניית מצבות בעיצוב אישי?

אם חשבתם לרגע שבניית מצבות זה עניין טכני בלבד, דעו שבפועל זה לא מדויק. אומנם זה נכון שלפני שנים בתי העלמין היו מלאים במצבות יחסית סטנדרטיות ודומות, אך היום הדברים נראים אחרת. היום בניית מצבות זו אומנות לכל דבר ועניין וכמו בכל תחום אחר של אומנות, גם כאן אין גבולות ואפשר לעשות כל מה שרוצים. זו הסיבה שבגללה היום ניתן לראות בהרבה בתי עלמין מצבות עם דיוקן של הנפטר או מצבות שיש עליהן כיתוב מיוחד. משמעות הדברים היא שגם במקרה שלכם, תוכלו לקחת את בניית המצבה לכל כיוון שתרצו. למשל, אם המנוח אהב מאוד כדורגל או כל ענף ספורט אחר, מובן שתוכלו לשלב זאת במצבה שתבנו עבורו. לעומת זאת, אם מדובר על מנוח שהיו לו תחביבים אחרים, הרי שגם אותם ניתן יהיה לשלב בבניית המצבה. כאשר מסתכלים על בניית מצבות כעל אומנות לכל דבר ועניין, מבינים למה צריך להשקיע מחשבה בכל פרט קטן של המצבה. מעבר לכך שצריך לבחור את האבן עצמה, יש לשים לב לעוד פרטים אחרים שבסופו של דבר, ביחד, יוכלו ליצור את המצבה שאתם בונים.

מה כדאי לכתוב על המצבה?

כאשר בוחנים לעומק את הנושא של בניית מצבות, צריך גם לקחת בחשבון את שאלת הכיתוב. בהקשר הזה יש לא מעט נתונים שחשוב מאוד להיות ערים להם. ראשית, האם יש גופן מסוים שאתם מעדיפים? והאם יש גוונים מסוימים שיכולים להתאים לכם יותר? למשל, אם המצבה עצמה לבנה, בהחלט יכול להיות שכיתוב בצבע שחור יוכל להתאים לה יותר. לעומת זאת, אם מדובר על מצבה כהה, דווקא כיתוב בהיר יוכל לעשות את העבודה. בנוסף, נשאלת השאלה גם מה בדיוק אתם רוצים לכתוב. אי אפשר לדבר על בניית מצבות ולא להתייחס גם לתוכן עצמו, שכן כל משפחה יכולה להחליט לכתוב דברים אחרים על המצבה. יש אומנם הסכמה על פרטים כמו השם, שם המשפחה ותאריך הלידה והפטירה, אך לגבי כל שאר הפרטים – השמיים הם הגבול. זה אומר שתוכלו לבחור לכתוב על המצבה של המנוח: משפט שמעורר השראה או משפט שמתאר אותו. משפט שמתאר את הקשר שלכם עם המנוח או שיר שהיה אהוב עליו במיוחד. זה יכול להיות גם ציטוט מהתנ"ך או כל דבר אחר שמתאר את התחושה או את המסר שאתם מנסים להעביר. חשוב לדעת שגם בנושא הזה יש אפשרות לקבל רעיונות מאחרים. מה שכן, אם חששתם לרגע שזה אומר שיהיה עליכם להתחיל לעשות סיורים בבתי העלמין ברחבי הארץ, אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. כל אנשי המקצוע שעובדים בתחום של בניית מצבות יוכלו להציג בפניכם, על גבי צד המחשב, תמונות של מצבות שונות, כולל הכיתוב וכולל אינספור רעיוניות הנצחה יצירתיים.

האם כדאי לשלב אותיות מוטבעות, חרוטות או מודבקות?

אין ספק שכאשר מדברים על בניית מצבות ועל האותיות, חשוב גם להבין שיש כאן עניין של בחירת האופן שבו יבנו את המצבה ואת הכיתוב. למשל, אתם יכולים לבחור להזמין מצבה עם כיתוב בולט או עם כיתוב שקוע. תוכלו לבחור אפילו במצבה עם אותיות מודבקות, כך שבסופו של דבר, תוכלו להיות מעורבים בכל שלב בבניית המצבה. בנוסף, יש כמובן גם משמעות לגודל של הכיתוב. למשל, כאשר מדברים על בניית מצבות משפחתיות או זוגיות, הרבה פעמים שם המשפחה כתוב הרבה יותר בגדול לעומת שמות הנפטרים. אין תשובה אחת נכונה לשאלה איך כדאי לעשות זאת ומה עדיף, אך זה בהחלט עוד נתון שרצוי להתייחס אליו. מה שכן חשוב לקחת בחשבון, זה את התוצאה הסופית ואת השילוב בין האבן, הכיתוב וכל הנתונים האחרים. הרעיון, בסופו של דבר, הוא ליצור מצבה מיוחדת שתהיה יקרה ללבכם ומתאימה למנוח. לכן ברור מדוע כל משפחה צריכה לקבל את ההחלטות הנכונות לה וברור מדוע כל מצבה בבית העלמין נראית אחרת ושונה.

מדוע חשוב להשקיע בבניית מצבות שמחזיקות מעמד לאורך שנים?בניית מצבה

הנתון הנוסף שחשוב מאוד להתייחס אליו כשמתמודדים עם משימה כמו בניית מצבה, הוא שאלת העמידות. מטבע הדברים, מצבה נמצאת בחוץ וצריכה להחזיק מעמד בפני כל תנאי מזג האוויר שיכולים להגיע ולהופיע לאורך השנים. זו יכולה להיות שמש ישירה וקופחת אך זה גם יכול להיות גשם או לחות בלתי פוסקת בעונות מסוימות. לצערנו הרב, כאשר אנחנו עוברים בבתי העלמין השונים, אנחנו רואים לא מעט מצבות שלא עומדות במבחן הזמן, וזה המבחן היחיד שמצבות צריכות לעמוד בו. אי אפשר ליצור מצבה שרק תיראה יפה או מכובדת היום, כי מה יקרה עוד עשרים שנה? לכן חשוב להבין שיש כמה דברים שישפיעו, בסופו של דבר, גם על העמידות של המצבה. זה לא מדויק לומר שהמצב של המצבה בעוד עשרים שנה יהיה תלוי רק בתחזוקה שלה לאורך שנים. ההפך הוא הנכון, שכן אחד מהגורמים העיקריים זו השאלה איך ומאיזה חומרים בונים אותה. זה טוב ויפה לומר שהמצבה תהיה בנויה מאבן, אך השאלה היא מאיזו אבן. זה גם טוב ויפה לומר שהאותיות תהיינה מודבקות על אבן המצבה, אך השאלה היא באיזו שיטה? והאם באמת הדבקה זו הבחירה הנכונה והכי עמידה שיש? חשוב מאוד לשים לב לכל הפרטים האלה כאשר מדברים על בניית מצבות, שכן בסופו של דבר, כולנו רוצים מצבות יציבות. אומנם אפשר לקבל את זה שעם השנים המצב מעט מתדרדר ובהחלט דרושה תחזוקה, אך בפועל, צריך גם להשקיע מראש. לכן חשוב לבדוק מאיזה חומרים יבנו לכם את המצבה אך חשוב גם לבדוק כיצד העבודה בשטח תתבצע.

מדוע מומלץ לבחור חברה המתמחה בבניית מצבות מכל הסוגים?

השאלה הבאה שצריך לתת עליה את הדעת, והיא אינה פשוטה, זו השאלה באיזו מצבה אתם מעוניינים. העניין הוא שכאשר מדברים על בניית מצבות דברים על אפשרויות שונות. זו יכולה להיות מצבת יחיד אך זו גם יכולה להיות מצבה זוגית. זו יכולה להיות מצבת קיר או שזו יכולה להיות מצבה משפחתית. יש היום אפשרויות שונות ובהחלט יש טעם ולעצור ולתת את הדעת גם על השאלה הזאת. יש כמה גורמים שיכולים להשפיע על הבחירה, ונקודת המוצא היא שאין כאן תשובה אחת נכונה. כל משפחה צריכה לבחור את מה שנכון עבורה. מה שכן, כדאי לקחת בחשבון את העובדה שברוב המקרים בניית מצבה זוגית או משפחתית תעלה פחות מאשר בניית מספר מצבות של יחידים. מצד שני, יש אנשים שפשוט לא מסוגלים לחשוב על האפשרות הזאת, שכן בסופו של דבר, הם מכינים לעצמם את המצבה וזה לא בא בחשבון מבחינתם. למשל, אם מדובר על זוג שהיה נשוי חמישים שנה והגבר הלך לעולמו, לא תמיד האישה תרצה להזמין מצבה זוגית. זה אומנם יכול להיות יותר זול, אך יש כאן קושי רגשי משמעותי ולא לכל אחד זה יכול להתאים. במידה וכן בוחרים באפשרות של מצבה זוגית או משפחתית, מובן שיש לקחת בחשבון שאלות שונות כמו: מה כותבים, באיזה חומרים מעוניינים ליצור את המצבה ועוד.

מה יכול להשפיע על מחיר בניית מצבה?

למרות שבניית מצבה זה עניין מאוד רגשי, בפועל אי אפשר להתייחס רק לצד הזה של הדברים. במילים אחרות, רוב האנשים לא יוכלו להתעלם גם מהצד המעשי ומהעובדה שבסופו של דבר, בניית מצבות זו עבודה שגם צריך לשלם עליה כסף. לכן חשוב לעצור ולנסות להבין: מה בעצם ישפיע על המחיר? כאשר יורדים לעומק הדברים מגלים שיש כמה גורמים שמשפיעים על מחיר המצבה. למשל: מאיזה חומרים היא עשויה? והאם מדובר על מצבת יחיד או על מצבה כפולה? האם זו מצבה משפחתית? או שזו בכלל אנדרטה לאסון שקרה? חשובים לא פחות גם האלמנטים השונים שמכניסים לעניין. ממש כפי שקורה בתחומים אחרים, גם כאשר מדברים על בניית מצבות ניתן לראות שככל שיש יותר אלמנטים מיוחדים, כך המחיר יהיה יותר גבוה. עם זאת, כמובן שלא תמיד ניתן יהיה להתפשר על חלק מהדברים. מדובר על המקום שבו תבקרו את המנוח בסופו של דבר. זו המזכרת שתישאר ממנו וזה המקום שאליו תלכו להתנחם, להיזכר וכאשר הגעגוע יציף אתכם. לכן ברור מדוע כולנו נהיה מוכנים לשלם על העניין הזה לא מעט כסף, ובצדק.

האם ניתן לתקן מצבה שנהרסה עם השנים?

למרות שהיום כולם מבינים את החשיבות של בניית מצבות מחומרים איכותיים, זה לא תמיד היה כך. בנוסף, יש גם אנשים שעובדים בתחום הזה ולמרות ההבטחות לא באמת עושים שימוש בחומרים טובים. מעבר לכך, אנחנו רואים שלא תמיד המצבות מתוחזקות לאורך השנים כמו שצריך ולכן פעמים רבות המצב של המצבות רע. נשאלת השאלה: האם מצבה שנראית רע, כולל שברים, כתמים או אפילו עובר ופטרייה, זו מצבה שאפשר לשפר את המצב שלה? האם כל מצבה אפשר לתקן? והאם כל מצבה אפשר לנקות? חשוב להבין שהתשובה היא כן, רק צריך לראות איך עושים זאת. ממש כפי שבניה של מצבה זו לא עבודה שכל אחד יוכל להתמודד איתה, לא מבחינה פיזית ולא מבחינה רגשית, כך קורה גם לגבי התיקון של המצבה. משמעות הדברים היא שאם ניסיתם בעצמכם לתקן מעט את המצבה ולחדש אותה אך לא ממש הצלחתם, עכשיו זה הרגע הנכון לפנות אל המומחים בתחום. אנשי מקצוע שבונים מצבות לרוב יוכלו גם להגיע למקום ולתקן מצבה קיימת. חשוב מאוד לעשות זאת, שכן אחרי הכול, מצבה זה דבר קדוש. מדובר על מזכרת מיוחדת במינה ולכן, אם אפשר לשמור אותה מתוחזקת כמו שצריך לאורך השנים, כדאי להקפיד על כך. כאשר אנשי המקצוע המומחים מתקנים או משפצים את המצבה, התוצאה נראית מכובדת ויפה.

מדוע לבנות מצבות עם חברת אסף א.א. מצבות?

עכשיו, אחרי כל מה שאתם יודעים על בניית מצבות, ברור שגם תרצו לדעת בידי מי כדאי להפקיד את המשימה הזאת. האם כל איש מקצוע שעוסק בבניית מצבות יוכל לבנות עבורכם את אותה מצבה? אם גם אתם מאמינים שמצבות זו אמונות לכל דבר ועניין, עליכם לפנות אל הטובים ביותר בתחום. לכן כדאי שתפנו אל חברת אסף א.א. מצבות. החברה זמינה עבורכם במספר: 073-374-5262 ואין ספק שכאן, עם אנשי מקצוע מומחים ומנוסים כאלה, המצבה תיראה בדיוק כפי שאתם רוצים. זה לא משנה אם ברור לכם איך התוצאה הסופית צריכה להיראות או לא. מה שכן בטוח, זה שכאשר אתם מעצבים את המצבה בעזרת המומחים של אסף א.א. מצבות, התוצאה מכובדת ומרשימה.